Spring naar content
Afdeling De Gelderse Rivieren

Contractering Menzis: toch nog een oplossing voor het “POH-gat” in 2025

Na veel aandringen en overleg heeft Menzis alsnog ingezien, dat de afschaffing van de POH-module per 2025 voor praktijken tot nadelige financiële gevolgen leidt. Er is overgegaan tot het regelen van een oplossing daarvoor.

Deze wordt tot stand gebracht via de regionale huisartsenorganisaties en zal vooralsnog alleen gelden voor 2025. De details per regio, bijvoorbeeld over de wijze van declareren van de compensatie, worden door de RHO’s en Menzis gecommuniceerd.

Compensatie

De compensatie zal naar verwachting ongeveer 50% van de huidige module dekken en is bedoeld voor de werkzaamheden die de POH niet kan declareren of via andere wegen al worden vergoed. Wij blijven wel met Menzis in gesprek over een meer permanente oplossing en daarnaast over andere onderwerpen die voor toekomstbestendige huisartsenzorg van belang zijn. Denk met name aan de veranderingen in de bekostiging van de (extra) ouderenzorg en de continuïteit.

Training “alles over declareren”

Op 16 januari 2025 organiseren we een digitale training “alles over declareren” voor je POH. Interesse? Lees dan het artikel verderop in deze nieuwsbrief of volg onderstaande link.

Link naar training “Alles over declareren”

Nieuws

De deadline voor het indienen van de financiële jaarverantwoording is 31 mei. Veel huisartsenpraktijken krijgen dit jaar voor het eerst

De handhaving op schijnzelfstandigheid door de Belastingdienst is vorige maand van start gegaan. Vanwege alle onrust is er een ‘zachte

Terugblik Hagro meets Wagro

Afgelopen maand vond de jaarlijkse HAGRO meets WAGRO debatavond plaats. Deze editie werd er, onder het genot van een nieuwsjaardiner,