Recallbrieven digitaal vanaf 1 oktober
Per 1 oktober a.s. wijzigt het beleid voor het versturen van de Direct Healthcare Professional Communication (DHPC) en recallbrieven. In plaats van per post zullen zorgverleners de risicocommunicatie per e-mail ontvangen.

Met een DHPC stelt een handelsvergunninghouder zorgverleners direct op de hoogte van nieuwe, belangrijke informatie over een geneesmiddel. Een recallbrief informeert apotheekhoudenden over een terugroepactie voor een geneesmiddel.
Tot nu ontving je communicatie over terugroepacties (recalls) altijd in speciale Oranje Hand-enveloppen. Vanaf 1 oktober ontvang je deze recallbrieven digitaal. Als er geen e-mailadres bekend is, dan blijft de verzending per post.
Meer informatie
Meer informatie over de veranderingen vind je op de website van de IGJ. Op de website van het CBG vind je een overzicht met Q&A over de beleidswijziging.
Nieuws
De jaarlijkse uitvraag van de Kwaliteitsindicatoren Farmacie (KIF) vindt plaats van maandag 31 maart tot en met maandag 19 mei
De commissie apotheekhoudende zaken (CAZ) heeft Martin van Rijn, in zijn rol als bemiddelaar bij de CAO Apotheken, opgeroepen aandacht
Op dinsdag 12 november vindt een landelijke staking plaats van apotheekmedewerkers. Dat hebben de vakbonden FNV en CNV aangekondigd. De