Spring naar content

Vacature Huisarts-lid van landelijke Commissie van Advies

InEen en LHV zoeken 2 huisartsen die toe willen treden tot de landelijke Commissie van Advies, die op verzoek van huisartsen(organisaties) en huisartsenspoedposten onderzoek doet naar vermoedens van disfunctioneren van een huisarts. In deze rol breng je je huisartsenperspectief in in deze onderzoeken. Als commissie adviseer je vervolgens de aanvragende partij en draag je oplossingsrichtingen aan.

Om de beroepsgroep en de huisartsenspoedposten te ondersteunen bij procedures rond (vermeend) disfunctioneren hebben LHV en InEen een Commissie van Advies. Huisartsen, samenwerkingsverbanden van huisartsen en huisartsenspoedposten kunnen dit adviesorgaan consulteren bij verschillen van inzicht over het functioneren van een huisarts.

Je werkzaamheden als commissielid

De Commissie neemt vanuit het huisartsenperspectief deel aan een onderzoek. Dit onderzoek vindt plaats op verzoek van een huisartsenorganisatie, huisartsenspoedpost of huisarts(engroep) bij een vermoeden van disfunctioneren van een huisarts.

Aan de hand van de aangeleverde informatie breiden jullie als commissie een hoorzitting voor. Tijdens deze hoorzitting zijn alle betrokkenen aanwezig. Vervolgens kom je als commissie gezamenlijk tot een weloverwogen advies. Het doel van de Commissie is om – binnen de juridische kaders – waar mogelijk oplossingsgericht te adviseren.

Over de Commissie van Advies

  • Deze commissie is volledig onafhankelijk en komt zonder last of ruggenspraak tot advisering.
  • Het is een landelijk adviesorgaan.
  • Het modelprotocol van InEen is van toepassing op huisartsen die werkzaam zijn op de huisartsenspoedpost tijdens de ANW-uren. Het modelprotocol van de LHV is van toepassing op samenwerkingsverbanden van huisartsen.
  • De commissie bestaat uit een voorzitter en twee leden. De leden van de commissie zijn huisarts en hebben recente praktijkervaring.
  • De Commissie van Advies wordt ondersteund door een ambtelijk secretaris. De secretaris is jurist en draagt zorg voor het verzamelen en verspreiden van alle relevante stukken, diverse correspondentie, het organiseren van een hoorzitting en het naar aanleiding van de beoordeling en beslissing opstellen van een (concept-) advies aan de verzoeker.

Wie zoeken wij (profiel huisarts-lid):

  • Je hebt minimaal 10 jaar ervaring in de huisartsgeneeskunde;
  • Je bent BIG-geregistreerd;
  • Je bent werkzaam als huisarts of niet langer dan vijf jaar geen praktiserend huisarts meer;
  • Je hebt een open houding, bent objectief en kritisch;
  • Je kunt in samenspraak met de andere leden en de voorzitter een weloverwogen oordeel geven over het vermeend disfunctioneren van een collega-huisarts;
  • Je hebt aantoonbare affiniteit met kwaliteit van zorg;
  • Bij voorkeur heb je ervaring met coaching of begeleiding bij disfunctioneren.

Omvang, termijn en vergoeding

Gemiddeld behandelt de commissie ongeveer 1 casus per jaar. In de behandeling van een zaak gaat 20 tot 30 uur zitten.

De zittingstermijn is 4 jaar. Herbenoeming is eenmaal mogelijk.

De vacatievergoeding bedraagt € 70,- per uur voor deelname aan een onderzoek. Reiskosten worden vergoed volgens de wettelijk vastgestelde reiskostenvergoeding.

Geïnteresseerd?

Nadere informatie kan worden verkregen bij de huidige commissieleden:
Mw. Anja Meekes, voorzitter van de Commissie, 06 – 13394225 of
Mr. Rose Marie Doppegieter, ambtelijk secretaris, 06 – 12535206

Sollicitaties ontvangt de Commissie graag vóór 31 maart 2025. Je kunt je sollicitatie, inclusief CV, sturen naar commissievanadvies@ineen.nl.